Ochrana soukromí


V době svého vzniku byl Facebook místem, kde jsme byli schopni o sobě sdílet kde co. Někteří se nezdráhali sdílet skutečně soukromé věci. Věděli jste, co měl k obědu, kde se zrovna nachází, někdo nahrával fotky svých malých dětí, někdo i své fotky, které měly zůstat v soukromém archívu a mnohdy se daly vystopovat i velmi choulostivé věci. Nikdo moc neřešil ochranu dat a svého soukromí a absolutně jsme nevěděli, kde např. naše fotky mohou skončit.

Vše se posupně času zklidnilo, možná i proto, že některé děti dospěly a začaly se soudit s rodiči, aby fotky z internetu stáhli. Jenže fotky už mohly být kdovíkde.

Nastavení soukromí nás začíná zajímat až v poslední době, kdy na téměř každé www stránce musíme schvalovat tzv. cookies. Schválením cookies dáváme souhlas, aby o nás z dané stránky mohli sbírat informace, co jsme na dané stránce hledali a tyto informace mohou tyto stránky předávat dalším firmám.

sociální sítě

Měli bychom si dávat pozor, co o nás internet sbírá, a hlavně si dávat pozor, jaká data dobrovolně na internet sdílíme. Protože, co jednou na internet dáme, to může kdokoliv stáhnout a už to nikdy nevymažete beze stop. Stačí zadat vaše jméno do vyhledávače a budete se divit, kolik věcí se o vás dají na internetu najít.

Soukromí si můžete chránit i mimo internet. Například pokud chcete podnikat, nemusíte jako sídlo firmy uvádět svou adresu, kde bydlíte, ale můžete využít virtuální sídlo. Přečtěte si něco o nás Kancelar29 a zjistíte, jak se budeme starat o vaše soukromí.

sociální sítě

Žijeme v internetové době a využíváme sociální sítě, abychom byli ve spojení s příbuznými a kamarády, kteří jsou třeba na druhém konci světa. Nebo se chceme pochlubit fotkami z dovolené. Ale pozor! Sdílejte fotografie až když jste doma a nedávejte příležitost např. zlodějům, kteří vám během vaší dovolené vykradou byt.

Chraňte si své soukromí.